logo
Dąbrowa Zachodnia

Tematy do zgłoszenia jako projekty do ŁMP 2022

Mieszkaniec naszego osiedla zaproponował pomysły do zgłoszenia w ramach Łomiankowskiego Mechanizmu Partycypacyjnego 2022.

Osoby zainteresowane tematami proszę o bezpośredni kontakt z autorem projektu w celu wsparcia dla przygotowania i zgłoszenia projektu do ŁMP – konkurs otwarty do 1 lipca 2021!!!.

Dwa pierwsze pomysły są bardziej uniwersalne i mogą na nie głosować całe Łomianki/ wydaje się by właśnie takie zgłaszać..

Tematy 3 i 4 bardziej lokalne dotyczą spraw osiedla Dabrowa Zachodnia, a szczególnie mieszkańców os. Kwiatowego

Prosimy o kontakt z autorem projektu w celu przygotowania i zgłoszenia projektów do ŁPM!!

1. Ul. Sierakowska (odcinek Zachodnia / wejście do KPN) - Utwardzenie / budowa drogi i ścieżki rowerowej dojazdowej do KPN; Uzasadnienie: Temat nierozwiązany od 30 lat. Nawierzchnia drogi w stanie fatalnym. Tygodniowo kilka tys. osób dojeżdża/dochodzi rekreacyjnie do obszaru/wrót KPN przy ulicy Sierakowskiej.

2. Sukcesywna budowa nowych ścieżek rowerowych (asfaltowych/twardych NIE Z KOSTKI) na obszarze Łomianek, w tym osiedla Dąbrowa Zachodnia. Odcinki do zdefiniowania np. : Zachodnia Rondo – Długa - do ul. Akacjowej (brak ścieżki aktualnie, fatalne możliwości przejazdu rowerów, rowery mijają/spychają przechodniów z chodników pieszych).

Tematy bieżące inwestycyjne istotne dla osiedla DZ:

3. Przejście piesze Krokusa 11 – Zachodnia 44 (piesze, rowerowe, dla wózków) pomiędzy ulicami Krokusa (11) – Zachodnia 44 (przez osiedle segmentów Zachodnia 44). Niezbędne budowa nawierzchni z kostki, oświetlenie punktowe i ogrodzenie przejścia pomiędzy ul. Krokusa 11 do osiedla Zachodnia 44 i do ul. Zachodniej (przystanku ZTM 250). Uzasadnienie – łącznik pomiędzy osiedlem kwiatowym Krokusa – Zachodnia (przy posesji Krokusa 11, wzdłuż ogrodzenia osiedla segmentów) nie jest zrealizowany od 30 lat. Z przejścia tymczasowego-partyzankiego (nierówna ziemia, zarośnięte, podmakające podczas deszczów podłoże, zniszczone tymczasowe ogrodzenie) korzysta kilkaset osób dziennie. Jest to podstawowy łącznik pieszy dla całego osiedla kwiatowego (ponad 300 posesji) z ulicą Zachodnią.

4. Łącznik (chodnik ok 70m niezbędny) ulic Francuska – Wiosenna ok 70m wzdłuż dr. Opaskowej (piesi wychodzący z osiedla do łomianek centralnych i na ulice Kolejową) mijają się z rozpędzonymi samochodami. AŻ prosi się o wypadek. Uzasadnienie: NIEZBĘDNY. To miejsce jest bardzo niebezpieczne. Dziennie kilkaset osób wychodzi z osiedla i przemieszcza się do ulic Wiosennej, Kolejowej i do centrum Łomianek.

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Akceptuję warunki regulaminu aby opublikować komentarz

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję o tym artykule?