logo
Dąbrowa Zachodnia

Policja sposobem na przekraczanie prędkości

Poniżej list do policji w sprawie przekraczania prędkości na ul Zachodniej

Szanowny Panie Komendancie,

w związku z częstym przekraczaniem prędkości w terenie zabudowanym w ciągu ul. Zachodniej w gminie Łomianki, zwracam się z prośbą podjęcia działań mających na celu przeprowadzenie kontroli prędkości poruszających się tu pojazdów.

Budowa ul. Zachodniej nie została formalnie zakończona, a to skutkuje brakiem projektu organizacji ruchu (tj. brakiem posadowienia znaków drogowych dla ograniczenia prędkości).

Ul. Zachodnia, dla wielu poruszających się nią kierowców jest traktowana jako ominięcie korków na ul. Kolejowej/ DK7. Tymczasem jest to droga lokalna, służąca dojazdom mieszkańców do domostw, po której odbywa się ruch lokalny (wzdłuż odseparowane są chodniki dla pieszych i droga dla rowerów).

Sprawa była wielokrotnie zgłaszana na Posterunek Policji w Łomiankach i do Straży Miejskiej, ale ww. instytucje nie są uprawnione do kontroli pojazdów w ruchu, a sam przyjazd jednostki sytuacji nie zmieni.

Kontrola prędkości patrolu policji Wydziału Ruchu Drogowego spowodowała by zmianę sposobu poruszania się pojazdów na ww. ulicy i zwiększyłaby bezpieczeństwo ruchu drogowego mieszkańców.

Prosze zatem o podjęcie działań

Z poważaniem

Zarząd Osiedla Dąbrowa Zachodnia

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Akceptuję warunki regulaminu aby opublikować komentarz

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję o tym artykule?