logo
Dąbrowa Zachodnia

Najważniejsze od 6 lat zebranie

foto

Czwartek 14.02.2018, 18:00, Centrum Tańca SWING, ul. Równoległa 22a.

Zarząd, który pracował dla Was przez ostatnie 6 lat kończy swoją przedłużoną kadencję. Część z nas nie może już kandydować, część będzie do Waszej dyspozycji ponownie.

Dąbrowa Zachodnia szczyci się opinią jednego z najaktywniejszych osiedli. Wielu mieszkańców włącza się na różne sposoby do wspólnych działań.

Przed nami zadanie wybrania osób, które tymi działaniami pokierują.

4-osobowy Zarząd Osiedla zajmuje się organizacją lokalnych działań integracyjnych i włączających mieszkańców w sprawy naszej społeczności a także reprezentowaniem zbiorowych potrzeb mieszkańców wobec władz miasta.

Samorząd osiedlowy to tak zwana jednostka pomocnicza, najniższy szczebel samorządu terytorialnego. Działa społecznie i ma niewielkie uprawnienia decyzyjne lecz wielką rolę do odegrania w kontakcie między mieszkańcami a władzami.

Wybrana w ubiegłym roku Rada Miejska i Burmistrz Łomianek przywiązują bardzo dużą wagę do jednostek pomocniczych. Wznowiono comiesięczne spotkania ich przedstawicieli z władzami, zwrócono dysponowanie tablicami ogłoszeniowymi. Przewiduje się zasięganie ich opinii przy istotnych decyzjach dotyczących danej społeczności.

Samorząd sołecki i osiedlowy odegra też ważną rolę w procesie kształtowania budżetu partycypacyjnego, który już niebawem będzie wprowadzany.

Kolejne ważne zadanie, to udział w pracach Rady Miejskiej nad nowelizacją statutów sołectw i osiedli. Niedoskonałość tych dokumentów często utrudnia nam efektywne funkcjonowanie.

Jednym słowem: Zarząd Osiedla jest ważny i bardzo ważne by znaleźli się w nim najlepsi z najlepszych.

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Akceptuję warunki regulaminu aby opublikować komentarz

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję o tym artykule?