logo
Dąbrowa Zachodnia

Zachodnia ogołocona

W końcu stycznia przystąpiono do realizacji planu przebudowy drugiego odcinka ul. Zachodniej. Mimo naszych próśb i interwencji nie skorygowano planów, by oszczędzić drzewa.

Wizja miasta-ogrodu przyświeca wszystkim działaniom, zarówno Zarządu Osiedla, jak i licznie interweniujących mieszkańców. Dąbrowa Zachodnia ma wszelkie dane ku temu, by taki cel urzeczywistnić. Niestety na przeszkodzie stają decyzje władz. Wiemy, że kompromis był możliwy, wiemy, że można było ograniczyć wycinkę i zrealizować wszystkie planowane przedsięwzięcia, ze ścieżką rowerową włącznie.

Stało się inaczej. Wyciętych drzew już nie przywrócimy do życia.

Pozostało nam złożyć protest i walczyć, by podobny scenariusz nie powtórzył się przy budowie kolejnych ulic, np ul. Sierakowskiej.

Oto protest, który skierowaliśmy do władz gminy powiadamiając starostę, wojewodę i RDOŚ:zobacz dokument:

fotofoto

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu.

Komentarze:

Leśniczy 04-02-2018 8:30  IP: 83.31.211.17*
Tak tak piękna obłuda, ale jak wycinano 5 kasztanów, które były znakiem charakterystycznym ulicy Zachodniej, 50 letnie akacje etc. to wszystko było fajnie bo upragniony placek zwany rondem wreszcie mógł powstać. Nie pomogą jęki i narzekania podstarzałych aktywistów osiedlowych. Pan Burmistrz zrobi piękną ścieżkę rowerową a i obwodnica powstanie i nie pomoże sadzenie patyków na Sierakowskiej.