logo
Dąbrowa Zachodnia

Miejski plan adaptacji do zmian klimatu w Gminie Łomianki

Miejski plan adaptacji do zmian klimatu w Gminie Łomianki – czekamy na Państwa opinie

Zmiany klimatu towarzyszą nam od lat i stają się coraz bardziej odczuwalne. Wielu z nas stoi na stanowisku, iż świat się zmienia, więc otoczenie wokół nas także. Konsekwencje środowiskowe, społeczne, gospodarcze wpływają na nasze życie, a szczególnym obszarem są gminy takie jak nasza - położone w sąsiedztwie dużych ośrodków miejskich. Miasta, współczesne ośrodki rozwoju gospodarczego i społecznego, koncentracji działalności człowieka, mierzą się ze specyficznymi zagrożeniami klimatycznymi.

Zadaniem miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu jest diagnoza gminy – ocena wrażliwości, ekspozycji, podatności na dany czynnik klimatyczny oraz potencjał adaptacyjny do zmian klimatu. Dobry plan zawiera zestaw działań dedykowanych analizowaniem obszarowi oraz ocenia ryzyko. Wdrożenie miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu realnie wpłynie na zmianę codzienności życia mieszkańców. Modernizacja systemów powodziowych, efektywne sposoby gospodarowania wodami, rozwój systemów ostrzegania i informowania ma poprawić bezpieczeństwo i podnieść jakość życia mieszkańców.

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety w formie elektronicznej przez nasze media społecznościowe i stronę internetową oraz w formie tradycyjnej w siedzibach naszego urzędu. Chcemy poznać państwa zdanie na ten temat, a przede wszystkim państwa potrzeby, które poddamy ocenie i analizie, a wybrane rozwiązania wprowadzimy do realizacji. Zachęcamy państwa do zaangażowania i udziału w naszych inicjatywach, ponieważ motorem naszych działań jest zmiana i podniesienie jakości życia naszych mieszkańców.

Ankieta dostępna jest do 31 marca br. pod linkiem:

https://forms.gle/RHcFtiPEaqKiRyGV7

lub

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNAkFte_egthINudxIOIKpk-a0S59GVVICZNQ48WuNmR3icQ/viewform?fbclid=IwAR3w0IGSwkLAtRg3NHAdt9shiVMenFEQCA_czUmFMeNtsvPHaD_2FFIzWnI

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Akceptuję warunki regulaminu aby opublikować komentarz

 

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję o tym artykule?