logo
Dąbrowa Zachodnia

Pilne sprawy na Zachodniej

Poniżej treść pisma do władz Łomianek i ZTM Warszawa w sprawie uruchomiania tymczasowego przystanku autobusu 250 i wprowadzenia ograniczenia prędkości na Zachodniej z dnia 2 lipca 2019

Pani Małgorzata Żebrowska-Piotrak, Burmistrz Łomianek

Pan Witold Gawda, Wice Burmistrz ds. Społecznych

Pan Paweł Bohdziewicz, Wice Burmistrz ds. Inwestycyjnych

Pan Bogdan Marcińczyk, Prezes Komunikacji Miejskiej w Łomiankach

Pan Artur Zając, Kierownik Tymczasowej Organizacji Ruchu ZTM Warszawa

Szanowna Pani Burmistrz,

w odpowiedzi na pismo Prezesa KMŁ pana Bogdana Marcińczyka i po rozmowie z Biurem Tymczasowej Organizacji Ruchu ZTM Warszawa, do czasu zakończenia budowy ul. Zachodniej, zwracam się z pilnym żądaniem przygotowania CZASOWEGO PROJEKTU ORGANIZACJI RUCHU UL. ZACHODNIEJ obejmującego:

- uruchomienie tymczasowych dwóch przystanków autobusowych linii 250 (przy ul. Ułanów Jazłowieckich, w miejscach obecnych), jaki i

- zainstalowanie tymczasowych znaków ograniczenia prędkości do 30 km/ h na całej długości ul. Zachodniej (wobec tego, że budowa drogi technicznie/formalnie nie została ukończona).

W ciągu ul. Zachodniej brak jest znaków drogowych ograniczających prędkość, a samochody które poruszają się drogą jeżdżą z prędkością powyżej 50 km/h. W związku z tym ulica stała się dla mieszkańców niebezpieczna, a : poruszanie się chodnikiem, przejścia dla pieszych, ruch rowerowy po drogach dla rowerów zagrażają bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów. Zatem żądamy wprowadzenia strefy prędkości dla pojazdów do 30 km /h, tak jak obowiązuje na sąsiedniej ulicy Sierakowskiej. Zwróciliśmy się z prośbą do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego o przeprowadzenia kontroli prędkości.

Mieszkańcy Osiedla Dąbrowa Zachodnia podejmują własne inicjatywy zmierzające do wymuszenia na kierowcach niższej prędkości. Wymalowali tablice z ograniczeniami prędkości i hasłami ZWOLNIJ) i umieścili je na poboczu wzdłuż ulicy, zdjęcia w załączeniu.

Po konsultacji z Biurem Tymczasowej Organizacji Ruchu ZTM Warszawa, w kompetencjach Urzędu Miasta Łomianki jest przygotowanie projektu tymczasowego dla przystanków autobusowych i ograniczeń prędkości pojazdów.

Wobec powyższego proszę o rozpoczęcie działań, na które od dłużnego czasu uskarżają się mieszkańcy i proszą o podjęcie pilnych działań.

Z poważaniem

Katarzyna Sicińska

W imieniu Zarządu Osiedla Dąbrowa Zachodnia

fotofoto

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Akceptuję warunki regulaminu aby opublikować komentarz

 

Komentarze:

Witold 10-07-2019 7:51  IP: 94.75.95.1*
Pani Kasiu, dziękujemy !!! Dokładnie, o to chodzi.