logo
Dąbrowa Zachodnia

Zbieramy podpisy pod petycją do Pani Burmistrz w sprawie podjęcia zdecydowanych działań w celu utworzenia parku i placu zabaw dla dzieci na naszym osiedlu

Mieszkanka naszego osiedla, Pani Karina wyszła z „inicjatywą zebrania" podpisów pod petycją do Pani Burmistrz w sprawie podjęcia zdecydowanych działań w celu utworzenia parku i placu zabaw dla dzieci na naszym osiedlu. Teren między ulicą Krokusa, Michałowicza zgodnie z postulatami mieszkańców od kilku lat figuruje w planie zagospodarowania przestrzennego jako przeznaczony na zieleń publiczną /park, skwer, plac zabaw dla dzieci/ na Osiedlu Dąbrowa Zachodnia.

Zarząd osiedla popiera ww. inicjatywę, która od kilku lat wpisana jest do projektu budżetowego Dąbrowy Zachodniej.

Prosimy o kontakt bezpośredni do p. Karny T: 697 703 933

Poniżej treść listu:

Łomianki, 23.07.2020 r.

Pani

Małgorzata Żebrowska - Piotrak

Burmistrz Łomianek

Dot. parku i placu zabaw dla dzieci w Dąbrowie Zachodniej

Szanowna Pani Burmistrz,

My, niżej podpisani mieszkańcy Dąbrowy Zachodniej wraz z Zarządem Osiedla zwracamy się do Pani Burmistrz z gorącą prośbą o podjęcie zdecydowanych działań celem zaplanowania i urządzenia parku, wraz z placem zabaw dla dzieci, na terenie przewidzianym w planie zagospodarowania przestrzennego – Dąbrowa Zachodnia nr działki 323 obręb 0021.

Teren ten zgodnie z postulatami mieszkańców od kilku lat figuruje w planie jako przeznaczony na zieleń publiczną / park, skwer, plac zabaw dla dzieci /.

Jego centralne położenie, dostęp od strony ulicy Krokusa, Michałowicza, a w najbliższej przyszłości również od ul. Zachodniej, poprzez nowo powstające osiedle, predestynuje go stworzenia miejsca odpoczynku i spotkań mieszkańców oraz terenu zabaw i spacerów dla dzieci i rodziców.

Idealnym rozwiązaniem w przyszłości byłoby wybudowanie tam pawilonu / tak jak w Burakowie / będącego miejscem integracji i spotkań mieszkańców.

Sądzimy, że na tego typu cele znalazłyby się środki zewnętrzne co dałoby możliwość stworzenia takiego miejsca bez znacznego obciążania budżetu gminnego.

Dąbrowa Zachodnia, jako jedno z nielicznych osiedli, nie ma dotychczas takiego skweru ani placu zabaw dla dzieci.

Deklarując pełną współpracę i pomoc społeczną prosimy panią Burmistrz o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i podjęcie stosownych działań.

Z poważaniem

Mieszkańcy Osiedla Dąbrowa Zachodnia

wraz z Zarządem Osiedla

Do wiadomości :

Pan Witold Gawda

Wice Burmistrz Łomianek

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Akceptuję warunki regulaminu aby opublikować komentarz

 

Komentarze:

Ernest 25-10-2020 22:21  IP: 87.206.239.10*
Czy są jakieś wieści w sprawie petycji?