logo
Dąbrowa Zachodnia

Plan Sierakowska Południe

W czwartek 25.01.2018 r. Rada Miejska podejmie uchwałę przybliżającą nas do podjęcia decyzji o planie miejscowym dla tego fragmentu naszego osiedla, który nie ma jeszcze takich uregulowań.

Obszar ten nazwano Sierakowska Południe a rozciąga się on między linią wysokiego napięcia (rezerwa S-7) i granicą gminy (KPN). Brak planu powoduje, że teren zabudowywany jest chaotycznie w oparciu o wydawane przez urząd "warunki zabudowy".

Czwartkowa uchwała dzieli obszar planu na dwa etapy. Praktycznie polega to na wydzieleniu niewielkiej części, której opisanie odłożone zostanie na dalszą przyszłość. Jest to teren dawnego ośrodka jeździeckiego AZS na rogu ul. Zielonej i Łuże.

Właściciele chcą pozbyć się rygorów związanych z ustanowionym tam lasem ochronnym, co nie jest łatwe do uzyskania. Urząd idąc im na rękę występuje o takie "odlesienie" lecz liczy się z przewlekłością tej procedury.

Już przed kilkoma laty urzędnicy informowali nas, że dla pozostałej części plan jest w zasadzie gotowy. Należy więc spodziewać się szybkiego sporządzenia planu i przewidzianego przepisami udziału mieszkańców w tej procedurze.

foto

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu.

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję o tym artykule?