logo
Dąbrowa Zachodnia

Światłowodowy internet

foto

Światłowody dają szanse naprawdę zawrotnych prędkości internetu. Jeśli dziś mamy w naszych domach po kilka Mb/s to światłowodowa oferta na naszym terenie obiecuje 120 Mb/s. Ale realizacja takiego marzenia nie jest łatwa. Trzeba mianowicie do naszych domów doprowadzić ten światłowód. Do najbliższej studzienki telekomunikacyjnej dostanie się istniejącą kanalizacją. Dalej trzeba albo położyć go w ziemi a więc rozkopać ogródek albo zgodzić się by rozwiesić go w oparciu o jakiś słup. Co więcej często trzeba będzie przeciąć działkę sąsiada i to on także musi się na to zgodzić.

Cała operacja nie jest tania, dlatego operator zażąda od nas opłaty instalacyjnej 400 - 550 zł. Później będzie pobierał opłaty abonamentowe, które mogą być podobne, do tych które płacimy obecnie prze dużo mniejszych prędkościach.

Na tym jedna nie kończy się lista problemów do przezwyciężenia. Operacja nie będzie się operatorowi opłacała jeśli na danej ulicy a praktycznie, na danej stronie ulicy, nie będzie kilkunastu chętnych. Nieraz może to być kilka domów, jeśli jest niedaleko i jeśli domy są blisko siebie np. szeregowe.

Tak wygląda krajobraz po rozmowie z IBS. Michał Kotnowski podjął się skrzyknięcia grupy sąsiadów z okolicy skrzyżowania ul. Michałowicza i Zawilca.

Jeśli ktoś chce sprawdzić szanse swojej lokalizacji lub ma możliwość namówienia sąsiadów, najlepiej rozmawiać z operatorem, który położył już kilka km światłowodu na naszym osiedlu:

IBS 660 504 784.

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu.

Komentarze:

Jacek Rostocki 08-03-2016 12:56  IP: 82.214.142.3*
Jeśli chodzi o zainteresowania i dobro naszych sąsiadów staramy się być informatorami. Od początku niechętnie wchodziliśmy w rolę reklamową, starając się tylko informować. Ten materiał powyżej ukazał się, ponieważ nasz sąsiad zaalarmował,iż mimo wcześniejszych deklaracji nikt nie chce rejestrować się jako potencjalny odbiorca łącza. Z drugiej strony firma IBS (o tym też mieliśmy sygnały od mieszkańców) nie jest wzorem kontaktów z indywidualnymi odbiorcami. Zatem o IBSie napisaliśmy już co wiedzieliśmy, a jeśli pojawi się jakaś inna alternatywa, to chętnie podamy ją do publicznej wiadomości w naszych kanałach.
dąbrowiak 08-03-2016 9:35  IP: 83.6.203.9*
Piękna reklama firmy telekomunikacyjnej!