logo
Dąbrowa Zachodnia

Zachodnia – porażka

W pierwszym dnu po Świętach podjęliśmy interwencję w referacie inwestycji Urzędu Gminy oraz w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

Przywrócenie stanu nawierzchni ul. Zachodniej jest częścią kontraktu zleconego przez ZWiK. Tam więc szukaliśmy wyjaśnień problemu. Od prezesa Czajkowskiego dowiedzieliśmy się, że firma z miejscowości Końskie, która realizowała kontrakt wodno-kanalizacyjny w ul. Zachodniej ogłosiła upadłość i nie jest w stanie kontynuować zadania. W środę 1.04. poinformowano o tym oficjalnie ZWiK. Trwają uzgodnienia na temat sposobu rozwiązania tej patowej sytuacji. W normalnym trybie należałoby rozpisać kolejny przetarg. Przekonywaliśmy prezesa, że konieczne są działania nadzwyczajne, bo rutynowe działania oznaczają paraliż Dąbrowy Zachodniej.

Prezes obiecała codzienne równanie nawierzchni i doraźne zasypywanie dziur. Dowiedzieliśmy się też, że prace na innych ulicach Dąbrowy Zachodniej (w tym na ulicach bez nazwy odchodzących od Zachodniej) nie są zagrożone, bo wykonują je inne firmy.

Trzymamy rękę na pulsie i będziemy przekazywali wszelkie nowe informacje. Oby były dobre.

foto

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu.

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję o tym artykule?