logo
Dąbrowa Zachodnia

Wymiana skrzynek energetycznych

foto

Na ulica Sasanki, Fijołka i Zawilca wymieniane będą liczniki i skrzynki energetyczne. Firma Elmis Invest otrzymała od PGE zlecenie na wykonanie projektu oraz uzyskanie zgód właścicieli posesji na inwestycję. Ponieważ sprawa wzbudziła kontrowersje, sprawdziliśmy ją u źródła.

Przede wszystkim projektant zobowiązał się uzupełnić brakujące dane w umowie, tak byśmy nie podpisywali jej częściowo w ciemno.

Projekty będą wykonane do końca listopada. Realizacja inwestycji 2014 r. Będzie ona polegała na podkopaniu się pod istniejące skrzynki, wyciągnięciu kabli i zamontowaniu nowych skrzynek. Nowe, wykonane z tworzywa o wymiarach 120 (wys.) na 80 cm będą ustawione tuż przed ogrodzeniem, tak, że zasłonią stare wmurowane w ogrodzenie. Do lewej części, gdzie będą złącza dostęp będzie miała energetyka, do prawej z licznikiem i bezpiecznikiem - użytkownik. Nowa instalacja w zamyśle PGE ma ograniczać możliwości nielegalnych podłączeń, wynieść skrzynkę poza teren użytkownika oraz wprowadzić nowocześniejsze rozwiązania dzięki, którym nie trzeba będzie wyłączać całej ulicy gdy awaria zdarzy się u jednego odbiorcy.

Oczekuję ciągle na odpowiedź na pytanie, co będzie jeśli ktoś nie podpisze umowy.

Dodaj komentarz:

Imię/Nick

Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu.

Komentarze:

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję o tym artykule?